Ümumdünya Şəhərsalma Forumunun 13-cü Sessiyası (WUF13) çərçivəsində energetika naziri Pərviz Şahbazovla Pakistanın iqlim dəyişikliyi və ətraf mühitin əlaqələndirilməsi məsələləri üzrə federal naziri Musadik Masud Malik arasında görüş keçirilib.
Görüşdə Azərbaycan ilə Pakistan arasında qardaşlıq və yüksək siyasi münasibətlərin enerji sahəsində əməkdaşlığın inkişafına mühüm töhfə verdiyi vurğulanıb. Pakistanla energetika sahəsində əməkdaşlığın inkişafı istiqamətində gündəlikdə olan məsələlər nəzərdən keçirilib.
Elektrik enerjisinə artan tələbat, enerji mənbə və marşrutlarının strateji əhəmiyyətinin güclənməsi fonunda Azərbaycanın Avropa, Türkiyə, Mərkəzi Asiya ilə həyata keçirdiyi elektrik enerjisi interkonnektorları, həmçinin Zəngəzur dəhlizi ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb.

Within the 13th Session of the World Urban Planning Forum (WUF13), a meeting was held between Energy Minister Parviz Shahbazov and Federal Minister for Climate Change and Environmental Coordination of Pakistan Musadik Masood Malik.
At the meeting, it was emphasized that fraternal and high political relations between Azerbaijan and Pakistan have made a significant contribution to the development of energy cooperation. The issues on the agenda for the development of cooperation with Pakistan in the field of energy were considered.
In the context of growing electricity demand and the increasing strategic importance of energy resources and routes, the sides exchanged views on Azerbaijan’s electricity interconnector projects implemented with Europe, Türkiye and Central Asia, as well as on the Zangezur Corridor.