Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 103-cü ildönümü ilə əlaqədar Energetika, Ekologiya və Təbii Sərvətlər nazirliklərinin birgə təşkilatçılığı ilə ağacəkmə aksiyası keçirilib.
“Şəhərsalma və Memarlıq İli” çərçivəsində Müşfiqabad qəsəbəsində təşkil olunan aksiyada energetika nazirinin müavini Orxan Zeynalov, ekologiya və təbii sərvətlər nazirinin birinci müavini Ağakərim Səmədzadə, nazir müavini Vüqar Kərimov, həmçinin sözügedən qurumların kollektivi və ekokönüllülər iştirak edib.
Ağacəkmə aksiyasında Abşeron yarımadasının torpaq-iqlim şəraitinə uyğun olaraq 200 ədəd eldar şamı və zeytun ağacları əkilib.
Aksiyanın keçirilməsində məqsəd Ulu Öndər Heydər Əliyevin əziz xatirəsini ehtiramla yad etmək, onun ətraf mühitin mühafizəsinə verdiyi önəmi on plana çəkmək və yaşıllıq sahələrinin genişləndirilməsinə dəstək olmaqdır.

In connection with the 103rd anniversary of the birth of National Leader Heydar Aliyev, the Ministries of Energy, Ecology and Natural Resources and the New Azerbaijan Party held a tree planting campaign.
Deputy Energy Minister Orkhan Zeynalov, First Deputy Minister of Ecology and Natural Resources Agakerim Samadzade, Deputy Minister Vugar Karimov, as well as the staff of these organizations and ecovolunteers participated in the action organized in Mushfigabad settlement within the framework of the Year of Urban Planning and Architecture.
200 Eldar pine and olive trees were planted in accordance with the soil and climatic conditions of the Absheron Peninsula during the tree planting campaign.
The purpose of the campaign is to honor the cherished memory of the Great Leader Heydar Aliyev, highlight the importance he placed on environmental protection, and support the expansion of green areas.