Energetika Nazirliyi enerji auditoru ixtisas attestatının əldə edilməsi məqsədilə təsərrüfat subyektlərində, həmçinin binalarda (qurğularda) enerji auditinin həyata keçirilməsi ixtisas kateqoriyaları üzrə attestasiya elan edib.
Attestasiya təsərrüfat subyektlərində enerji auditinin keçirilməsi ixtisas kateqoriyası üzrə aprelin 29-u saat 12:00-da, binalarda (qurğularda) enerji auditinin keçirilməsi ixtisas kateqoriyası üzrə isə aprelin 30-u saat 12:00-da Energetika Nazirliyində (Ünvan: Bakı şəhəri, Ü.Hacıbəyli küç. 84, Hökumət Evi, 4-cü giriş, 9-cu mərtəbə, AZ1000) təşkil ediləcək. İştirak etmək üçün son müraciət tarixi aprel ayının 13-nə qədərdir
Qeyd edək ki, namizədlər attestasiyanın keçiriləcəyi yerə 15 dəqiqə əvvəl yaxınlaşmalı və şəxsiyyətini təsdiq edən sənədi təqdim etməlidirlər.

The deadline for applying to become an energy auditor is approaching
The certification for the specialization category of conducting energy audits in business entities will be held on April 29 at 12:00, and for the specialization category of conducting energy audits in buildings (facilities) on April 30 at 12:00 at the Ministry of Energy (Address: 84 U. Hajibeyli Street, Government House, Entrance 4, 9th floor, AZ1000, Baku). The deadline for application to participate is 13 April.
Note: Candidates must arrive at the attestation venue 15 minutes prior to the scheduled time and present a valid identification document.