Kollegiya sədri istilik təchizatı sahəsində həyata keçirilən ardıcıl inkişafı, aparılan genişmiqyaslı islahatları qeyd edib və qəbul edilən yeni qanunvericilik aktlarının sektorun səmərəliliyinin artırılmasında mühüm rol oynadığını vurğulayıb.
İclas zamanı “İstilik təchizatı haqqında” Azərbaycan Respublikasının 2025-ci il 24 iyun tarixli 222-VIIQ nömrəli Qanununun tətbiqi ilə bağlı tapşırıqların icra vəziyyəti haqqında hesabat təqdim edilib, görüləcək işlər ətrafında müzakirələr aparılıb.
Eyni zamanda, 2025-ci il üzrə Energetika Nazirliyində icra intizamının vəziyyəti, aparılmış yoxlamaların nəticələri, vətəndaş müraciətlərinə baxılması haqqında təqdimat olub. Təqdimat zamanı qeyd edilən istiqamətlərdə əldə edilmiş müsbət nəticələr vurğulanıb.

The Chairman of the Board noted the consistent development and large-scale reforms carried out in the field of heat supply and stressed that the new legislative acts adopted play an important role in increasing the efficiency of the sector.
During the meeting, a report on the implementation status of the tasks related to the application of the law of the Republic of Azerbaijan on Heat Supply dated 24 June 2025, No. 222-VIIQ was presented, and discussions were held around the work to be done.
At the same time, a presentation was delivered at the Ministry of Energy on the status of execution discipline in 2025, the results of conducted inspections, and the review of citizens’ appeals. During the presentation, the positive results achieved in the mentioned directions were highlighted.