Martın 3-də Bakıda Cənub Qaz Dəhlizi Məşvərət Şurası çərçivəsində nazirlərin 12-ci iclası və Yaşıl Enerji Məşvərət Şurası çərçivəsində nazirlərin 4-cü iclası keçiriləcək.
Toplantıya Azərbaycan və Avropa İttifaqı daxil olmaqla 27 ölkə, 11 beynəlxalq maliyyə institutu və təşkilat, eləcə də 49 enerji şirkəti qatılacaq. Tədbirdə nazirlər, nazir müavinləri və digər yüksək səviyyəli nümayəndələr iştirak edəcək.
Toplantı açılış sessiyasından sonra Nazirlər sessiyası, “Cənub Qaz Dəhlizi sessiyası: Cənub Qaz Dəhlizində davamlı uğur və yeni inkişaf mərhələsi” və “Yaşıl Enerji Layihələri” üzrə plenar sessiyalarla davam edəcək.
Məşvərət Şurası çərçivəsində Azərbaycan-Avropa İttifaqı Yaşıl Bağlantı üzrə İnvestisiya Dəyirmi Masası keçiriləcək.
Tədbirin sonunda Cənub Qaz Dəhlizi Məşvərət Şurası çərçivəsində nazirlərin 12-ci və Yaşıl Enerji Məşvərət Şurası çərçivəsində nazirlərin 4-cü iclaslarının yekunlarına dair mətbuat konfransı keçiriləcək.
Xatırladaq ki, Cənub Qaz Dəhlizi Məşvərət Şurası çərçivəsində nazirlər toplantısı 2015-ci ilin fevral ayından etibarən keçirilir.

Southern Gas Corridor Advisory Council 12th Ministerial Meeting and Green Energy Advisory Council 4th Ministerial Meeting will be held
On 3 March, Baku will host the 12th Ministerial Meeting of the Southern Gas Corridor Advisory Council and the 4th Ministerial Meeting of the Green Energy Advisory Council.
27 countries, including Azerbaijan and the European Union, 11 international financial institutions and organizations, as well as 49 energy companies will attend at the meeting. Ministers, Deputy Ministers and other high-level representatives will participate in the event.
Following the inaugural session, the meeting will continue with the Ministerial session, Southern Gas Corridor Session: Sustaining Success and Driving the Next Phase of Development of the Southern Gas Corridor and Green Energy Projects.
EU-Azerbaijan Green Connectivity Investment Roundtable will be held within the Advisory Council.
At the end of the event, a press conference will be held on the outcomes of the Southern Gas Corridor Advisory Council 12th Ministerial Meeting and the Green Energy Advisory Council 4th Ministerial Meeting.