Energetika Nazirliyi Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin hesabat-seçki konfransı keçirilib
Energetika Nazirliyində Azərbaycan Neft və Qaz Sənayesi İşçiləri Həmkarlar İttifaqı Respublika Komitəsinin sədr müavini Elnur Canıyevin iştirakı ilə nazirliyin Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin hesabat-seçki konfransı keçirilib.
Konfransa sədrlik edən energetika nazirinin müavini Samir Vəliyev həmkarlar ittifaqlarının işçilərin hüquqlarının müdafiəsi, eyni zamanda sosial-məişət məsələlərinin həllinə dəstəyin verilməsində mühüm rol oynadığını qeyd edib. İclasın gündəliyi iştirakçıların nəzərinə çatdırılıb, gündəlik səsə qoyulub və reqlament müəyyən edilib.
Konfransda Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin (HİK) və Nəzarət-təftiş Komissiyasının (NTK) ötən il ərzində görülən işlərə dair hesabatları dinlənilib. Həmkarlar İttifaqı Komitəsi üzvlüyünə namizədlərin adları səsləndirilib. Həm hesabatlar, həm də üzvlük siyahısı səsə qoyularaq təsdiq olunub.
Daha sonra HİK sədrinin seçilməsi haqqında məsələ müzakirəyə çıxarılıb və hesabat dövründə görülmüş işlərin qənaətbəxş olduğu nəzərə alınaraq, nazirliyin aparat rəhbərinin müavini Xalidə Məsimovanın təkrar namizədliyi təklif edilib. Təklif yekdilliklə qəbul edilib.
Eyni zamanda Nəzarət-təftiş Komissiyasının tərkibinə namizədlərin irəli sürülməsi elan edilib və səsə qoyularaq həm üzvlər, həm də sədr seçilib.
Azərbaycan Neft və Qaz Sənayesi İşçiləri Həmkarlar İttifaqının Respublika Komitəsinin sədr müavini Elnur Canıyev həmkarlar ittifaqı tərəfindən görülən tədbirləri yüksək qiymətləndirib, əməkdaşlara uğurlar arzulayıb.

Extraordinary Election Conference of Trade Union Committee of the Ministry of Energy was held
At the Ministry of Energy, a reporting and election conference of the Ministry’s Trade Union Committee was held with the participation of Elnur Janiyev, Deputy Chairman of the Republican Committee of the Azerbaijan Oil and Gas Industry Workers’ Trade Union.
Deputy Energy Minister Samir Valiyev, who chairs the conference, noted that Trade Unions play an important role in protecting the rights of workers, including supporting the solution of social and domestic issues. Then the agenda of the meeting was brought to the attention of the participants, the daily voting was held and the regulation was determined.
At the conference, reports on the work carried out over the past year by the Trade Union Committee (TUC) and the Control-Inspection Commission were heard. The names of the candidates for the membership of the Trade Union Committee were announced. Both the reports and the membership list were voted and approved.
Later, the issue on the election of the chairman of the Trade Union Committee was discussed and taking into account that the work carried out during the reporting period was satisfactory, Khalida Masimova was renominated. The proposal was accepted unanimously.
At the same time, the nomination of candidates to the composition of the Control and Inspection Commission was announced and both members and the chairman were elected by voting.
Elnur Janiyev, Deputy Chairman of the Republican Committee of the Azerbaijan Oil and Gas Industry Workers’ Trade Union, highly praised the activities carried out by the Trade Union and wished the employees success.