2025-ci ildə Energetika Nazirliyi və tabeli qurumlara 11850 müraciət daxil olub
Müraciətlərin 1798-i məlumat (müraciətin geri götürülməsi və təşəkkür), 10052-si isə icra xarakterli olub. Bunlardan 9594-ü müvafiq qaydada icra edilib, 458 müraciət isə icradadır.
Müraciətlər əsasən elektrik enerjisi, təbii qaz təchizatı, bərpa olunan enerji, kadr məsələləri, icazələr və digər mövzularla bağlı olub.
Hesabat dövründə Nazirliyin Aparatının və tabeli qurumların rəhbər vəzifəli şəxsləri tərəfindən 575 vətəndaş qəbul edilib və qəbullar zamanı səsləndirilən müraciətlərin qanunvericiliyin tələblərinə uyğun həlli üçün müvafiq tapşırıqlar verilib.

11850 appeals were received by the Ministry of Energy and agencies under the Ministry in 2025
1798 of the appeals were informational (withdrawal of the appeal and gratitude), and 10052 were executive. 9594 of the appeals were implemented accordingly and 458 appeals are being processed.
The appeals were mainly related to electricity, natural gas supply, renewable energy, personnel issues, permits and other topics.
In this period, 575 citizens were recevied by the senior officials of the Ministry and Agencies under the Ministry, and relevant instructions were given to solve the issues raised in accordance with the requirements of the legislation.