Rəqəmsal texnologiyaların tətbiqinə dair təlim keçirilib
Energetika Nazirliyində əməkdaşların rəqəmsal bacarıqlarının artırılması, müasir texnoloji yeniliklər barədə məlumatlandırılması məqsədi ilə “Rəqəmsal transformasiya və süni intellekt” mövzusunda təlim keçirilib.
ASAN İnnovativ İnkişaf Mərkəzinin əməkdaşı Nofəl Əliyev tərəfindən rəqəmsal transformasiyanın iş mühitində rolu, süni zəkanın yaranma tarixi, modelləri və bu alətlərin istifadə qaydaları, sorğuların düzgün hazırlanması haqqında ətraflı praktiki məlumat verilib, süni zəka alətlərinin enerji sahəsində tətbiqinə dair müzakirələr aparılıb. Bildirilib ki, rəqəmsal texnologiyaların tətbiqi və məlumat analitikasının istifadəsi enerji sektorunda səmərəliliyin artırılması, innovativ həllərin inkişafı üçün geniş imkanlar yaradır.
İnteraktiv təqdimatlar və praktiki nümunələr əsasında keçirilən təlimdə iştirakçılar müxtəlif süni intellekt alətləri ilə tanış olub, müvafiq mövzularda, o cümlədən, süni intellektdən istifadə zamanı məlumat təhlükəsizliyi ətrafında fikir mübadiləsi aparıblar.

Training was held on the application of digital technologies
Training on Digital Transformation and Artificial Intelligence was held at the Ministry of Energy in order to increase the digital skills of employees and inform them about modern technological innovations.
An employee of the ASAN Center for Innovative Development Nofəl Aliyev provided detailed practical information on the role of digital transformation in the workplace, the history and models of artificial intelligence, as well as the methods of using these tools and preparing effective queries. Discussions were also held on the application of artificial intelligence tools in the energy sector. It was noted that the application of digital technologies and the use of data analytics create great opportunities for increasing efficiency in the energy sector and developing innovative solutions.
During the training, which was held on the basis of interactive presentations and practical examples, participants got acquainted with various artificial intelligence tools and exchanged views on relevant topics, including information security during the use of artificial intelligence.