Energetika naziri Naxçıvanda vətəndaşları qəbul edib
Energetika naziri Pərviz Şahbazov Naxçıvanda "Naxçıvan Enerji" MMC-nin inzibati binasında vətəndaşları qəbul edib.
Qəbulda vətəndaşların elektrik enerjisi təchizatı, şəbəkəyə qoşulma, transformatorun və elektrik dirəklərinin yerinin dəyişdirilməsi, qeyri-yaşayış sahəsinin enerji təchizatı, mühafizə zonası, işlə təminat və digər məsələlərə dair müraciətləri dinlənilib. Qaldırılan məsələlərin mövcud normativ-hüquqi aktlara uyğun şəkildə araşdırılması və operativ həlli məqsədilə müvafiq tapşırıqlar verilib.
Nazirliyin aidiyyəti struktur bölmə rəhbərlərinin iştirakı ilə keçirilmiş qəbulda Naxçıvan şəhəri, Babək, Culfa, Kəngərli, Şahbuz və Şərur rayonlarından olan 11 vətəndaş iştirak edib.

Energy Minister Parviz Shahbazov received citizens in the administrative building of Nakhchivan Energy LLC in Nakhchivan.
The appeals of citizens on electricity supply, connection to the grid, replacement of transformers and electric poles, energy supply of non-residential areas, protection zone, employment and other issues were heard at the reception. Relevant instructions were given to investigate the issues raised and to promptly solve them in accordance with the requirements of the existing normative legal acts.
11 citizens from Nakhchivan city, Babek, Julfa, Kangarli, Shahbuz and Sharur regions attended the reception held with the participation of the heads of the relevant structural units of the Ministry.