Dövlət qulluğunda gender bərabərliyinə dair təlim keçirilib
Energetika Nazirliyinin Dövlət İmtahan Mərkəzi (DİM) ilə əməkdaşlığı çərçivəsində növbəti təlim keçirilib.
DİM-in əməkdaşının təqdimatında keçirilən təlim “Dövlət qulluğunda gender bərabərliyi” mövzusuna həsr olunub. Təlimdə gender və cinsin fərqi, əmək fəaliyyəti prosesində gender rolları, stereotiplər, gender bərabərsizliyinin səbəbləri və nəticələri, insan resurslarının idarə edilməsində gender bərabərliyi və mövzuya dair digər məsələlər haqqında ətraflı praktiki məlumat verilib, qarşılıqlı fikir mübadiləsi aparılıb.
Təlimdə Energetika Nazirliyi, nazirlik yanında Bərpa Olunan Enerji Mənbələri Dövlət Agentliyinin 22 əməkdaşı iştirak edib.

Training on Gender Equality in Civil Service was held
As part of the cooperation between the Ministry of Energy and the State Examination Center (SEC), next training was held.
The training, delivered by an SEC representative, focused on key aspects of gender equality, including the distinction between gender and sex, gender roles in the workplace, stereotypes, causes and consequences of gender inequality, and ensuring equality in human resource management. Participants were provided with comprehensive practical information and engaged in interactive discussions.
A total of 22 employees from the Ministry of Energy and Azerbaijan Renewable Energy Agency under the Ministry took part in the training.