Vyanada OPEC tədbiri çərçivəsində energetika naziri Pərviz Şahbazovla Səudiyyə Ərəbistanı Krallığının energetika naziri, şahzadə Əbdül Əziz bin Salman Əl-Səud arasında görüş keçirilib.
Energetika naziri, şahzadə Əbdül Əziz bin Salman Əl-Səud ilə görüşdə  OPEC+ formatı, eləcə də ikitərəfli  çərçivədə enerji əməkdaşlığı məsələləri müzakirə edilib. Birgə Texniki Komissiyanın bu ilə planlaşdırılan 4-cü iclasına toxunulub.  Səudiyyə şirkətləri və SOCAR arasında karbohidrogen sektorunda əməkdaşlıq potensialı nəzərdən keçirilib.
Söhbət zamanı “yaşıl enerji” tərəfdaşlığı çərçivəsində layihələrin icra vəziyyəti də dəyərləndirilib. 240 MVt-lıq “Xızı-Abşeron” Külək Elektrik Stansiyasının ilin dördüncü rübündə istifadəyə verilməsi ilə bağlı məsələlər, həmçinin “SOCAR Green”, “ACWA Power” və “Masdar” şirkətlərinin birgə iştirakı ilə Xəzər dənizində 3,5 QVt gücündə külək enerjisi və digər bərpa olunan enerji layihələrinin icrasına dair fikir mübadiləsi aparılıb. Bu layihələrin inkişafı istiqamətində növbəti addımlar müəyyənləşdirilib.

Energy Minister Parviz Shahbazov met with Prince Abdulaziz bin Salman Al-Saud, Energy Minister of the Kingdom of Saudi Arabia in Vienna within OPEC event.
At the meeting with the Minister of Energy, Prince Abdulaziz bin Salman Al-Saud, the OPEC+ format, as well as the issues of energy cooperation in a bilateral framework were discussed. The 4th Meeting of the Joint Technical Commission, scheduled for this year, was touched upon. The potential of cooperation between Saudi companies and SOCAR in the hydrocarbon sector was considered.
During the conversation, the state of implementation of projects within the framework of the green energy partnership was also assessed. The sides exchanged views on the issues related to the commissioning of the 240 MW Khizi-Absheron Wind Power Plant in the fourth quarter of the year, as well as the implementation of 3.5 GW wind energy and other renewable energy projects in the Caspian Sea with the joint participation of SOCAR Green, ACWA Power and Masdar. The next steps towards the development of these projects were determined.