Çevik və inkişafyönümlü idarəetmə mövzusunda təlim keçirilib
Energetika Nazirliyində 23 iyun - Dövlət Qulluqçularının Peşə Bayramı Günü çərçivəsində əməkdaşların kollektivdə effektiv işləmə bacarıqlarının gücləndirilməsi və biliklərinin təkmilləşdirilməsi məqsədilə təlim keçirilib.
Dövlət İmtahan Mərkəzi ilə əməkdaşlıq çərçivəsində təşkil edilmiş təlim “Çevik və inkişafyönümlü idarəetmə mövzusunda” olub. Energetika Nazirliyinin Dövlət qulluğu və kadrlar şöbəsinin müdiri Əsəd İsmayılov peşə bayramı günü münasibətilə əməkdaşları təbrik edib və fəaliyyətlərində müvəffəqiyyətlər arzulayıb.
Təlimdə DİM-in əməkdaşının təqdimatında klassik və çevik idarəetmə metodları, növləri, idarəetmədə psixoloji çevikliyin təzahürləri və komponentləri, çevik metodologiyanın faydaları, adaptiv idarəetmə, inkişafa yönəlik düşüncə və onun təsiri, psixoloji təhlükəsiz mühitin üstünlükləri, dəyişikliklərin və risklərin düzgün idarə edilməsi, inkişafyönümlü liderlik haqqında geniş praktiki məlumatlar verilib, təlim iştirakçıları ilə qarşılıqlı fikir mübadiləsi aparılıb.
Təlimdə Energetika Nazirliyinin Aparatı, və nazirlik yanında Bərpa Olunan Enerji Mənbələri Dövlət Agentliyinin əməkdaşları iştirak edib.

Training on agile and development-oriented management was held
Training was held at the Ministry of Energy within the framework of 23 June - the Professional Holiday of Civil Servants in order to strengthen the skills of employees to work effectively in the team and improve their knowledge.
The training organized in cooperation with the State Examination Center was on flexible and development-oriented management. Asad Ismayilov, Head of the Department of the Civil Service and HR of the Ministry of Energy, congratulated the employees on the professional holiday and wished success in their work.
At the presentation of the employee of the State Examination Center, extensive practical information was given on classical and flexible management methods, types, manifestations and components of psychological flexibility in management, benefits of flexible methodology, adaptive management, development-oriented thinking and its impact on organization culture, advantages of psychological safe environment, proper management of changes and risks, development-oriented leadership, and the participants exchanged views.