Mayın 12-də energetika naziri Pərviz Şahbazov Nazirlikdə vətəndaşları qəbul edib.
Aidiyyəti struktur bölmə rəhbərlərinin iştirakı ilə təşkil edilmiş qəbulda Bakı şəhəri, Biləsuvar və Kürdəmir rayonlarından olan vətəndaşların elektrik dirəklərinin istismar vəziyyəti, enerji verilişində fasilələr, enerjidən istifadəyə görə borcun yaranması, tikintiyə icazə rəyi, işlə təminat və digər məzmunlu müraciətləri dinlənilib, qaldırılan məsələlərin qanunvericiliyin tələblərinə uyğun həlli üçün müvafiq tapşırıqlar verilib.
Qeyd edək ki, Energetika Nazirliyi tərəfindən vətəndaş müraciətlərinə baxılması işinin səmərəli təşkili məqsədilə rəhbər vəzifəli şəxslərin vətəndaş qəbulu qrafiki nazirliyin rəsmi internet saytında yerləşdirilib. Eyni zamanda vətəndaşlar müraciətlərini (012) 974 “Çağrı Mərkəzi”, 598-16-55 “Qaynar Xətt”i, minenergy@minenergy.gov.az elektron poçt ünvanı və www.minenergy.gov.az internet səhifəsi vasitəsilə Nazirliyə ünvanlaya bilərlər.

On 12 May, Energy Minister Parviz Shahbazov received citizens at the Ministry.
At the reception held with the participation of the heads of the relevant structural units of the Ministry, appeals of citizens from Baku, Bilasuvar, Kurdamir related to operational status of electric poles, interruptions in energy supply, debts for energy use, the permission for construction, employment an other contents were heard, and necessary tasks have been given to solve the issues raised in accordance with the requirements of the legislation.
It should be noted that in order to effectively organize to receive citizens` appeals by the Ministry of Energy, the schedule of reception of citizens by the chief officials was posted on the website of Ministry.https://minenergy.gov.az/az/qebul-gunleri-cedvel/vqq/ Citizens can apply to the Ministry of Energy through Call Center of the Ministry: (012) 974, the Hot Line: (012) 598-16-55, the e-mail of the Ministry minenergy@minenergy.gov.az, and the website of the Ministry: www.minenergy.gov.az.