Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 102-ci ildönümü ilə əlaqədar Energetika, Ekologiya və Təbii Sərvətlər nazirlikləri və Yeni Azərbaycan Partiyasının birgə təşkilatçılığı ilə ağacəkmə aksiyası keçirilib.
“Konstitusiya və Suverenlik İli” çərçivəsində Müşfiqabad qəsəbəsində təşkil olunan aksiyada energetika naziri Pərviz Şahbazov, ekologiya və təbii sərvətlər nazirinin birinci müavini Rəşad İsmayılov, Bakı Şəhər İcra Hakimiyyətinin başçısı Eldar Əzizov, YAP sədrinin müavini Tahir Budaqov, həmçinin sözügedən qurumların kollektivi və ekokönüllülər iştirak edib.
Ağacəkmə aksiyasında Abşeron yarımadasının torpaq-iqlim şəraitinə uyğun Eldar şamı və zeytun ağacları əkilib.
Aksiyanın keçirilməsində məqsəd Ulu Öndər Heydər Əliyevin əziz xatirəsini əbədiləşdirmək, onun ətraf mühitə göstərdiyi xüsusi qayğını bir daha vurğulamaqla yanaşı, yaşıllıqların artırılmasına töhfə verməkdir.

Tree planting campaign dedicated to the 102nd anniversary of National Leader Heydar Aliyev was held
In connection with the 102nd anniversary of the birth of National Leader Heydar Aliyev, the ministries of Energy, Ecology and Natural Resources and the New Azerbaijan Party held a tree planting campaign.
Minister of Energy Parviz Shahbazov, First Deputy Minister of Ecology and Natural Resources Rashad Ismayilov, Head of Baku City Executive Power Eldar Azizov, Deputy Chairman of the NAP Tahir Budagov, as well as the staff of the above-mentioned organizations and ecologists participated in the campaign organized in Mushfigabad settlement within the Year of Constitution and Sovereignty.
Eldar pine and olive trees were planted in accordance with the soil and climatic conditions of the Absheron Peninsula during the tree planting campaign.
The purpose of the action is to perpetuate the dear memory of Great Leader Heydar Aliyev, to emphasize his special care for the environment again, as well as to contribute to the increase of greenery.