Aprelin 30-da Böyük Britaniyanın London şəhərində Azərbaycan Respublikasının Hökuməti ilə Böyük Britaniya və Şimali İrlandiya Birləşmiş Krallığının Hökuməti arasında iqtisadi əməkdaşlıq üzrə Birgə Hökumətlərarası Komissiyanın 7-ci iclası keçiriləcək. Tədbirdə energetika naziri Pərviz Şahbazov və onun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti iştirak edəcək.
İclasda enerji keçidi, iqtisadiyyatın modernləşdirilməsi/diversifikasiyası, infrastrukturun inkişafı, tənzimləmə və biznes mühiti istiqamətləri üzrə 20-dən çox sahədə əməkdaşlığa dair müzakirələrin aparılması və iclasın yekun protokolunun imzalanması nəzərdə tutulur.
Qeyd edək ki, Komissiyanın həmsədrləri Azərbaycanın energetika naziri Pərviz Şahbazov və Birləşmiş Krallığın biznes və ticarət üzrə dövlət katibinin müavini, xidmətlər, kiçik biznes və ixrac naziri Qaret Tomasdır.

On 30 April, the 7th Meeting of the Joint Intergovernmental Commission on economic cooperation between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland will be held in London, Great Britain. Energy Minister Parviz Shahbazov and his delegation attended at the event.
At the meeting, discussions on cooperation in more than 20 areas on energy transition, modernization/diversification of the economy, the development of the infrastructure, regulation and business environment will be held and the final protocol of the meeting will be signed.
It should be noted that the co-chairs of the Commission are Parviz Shahbazov, Energy Minister of Azerbaijan and Gareth Thomas, Parliamentary Under Secretary of State (Minister for Services, Small Businesses and Exports) at the Department for Business and Trade.