Energetika Nazirliyi Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin növbədənkənar seçki konfransı keçirilib
Konfransa sədrlik edən energetika nazirinin müavini Samir Vəliyev həmkarlar ittifaqlarının işçilərin hüquqlarının müdafiəsində, o cümlədən sosial-məişət məsələlərinin həllinə dəstəyin verilməsində mühüm rol oynadığını qeyd edib. Komitə sədrinin iş yerini dəyişməsi ilə əlaqədar yeni idarə heyətinin formalaşdırılmasına zərurət yarandığı vurğulanıb və bu məqsədlə növbədənkənar seçki konfransının təşkil edildiyi bildirilib.
Azərbaycan Neft və Qaz Sənayesi İşçiləri Həmkarlar İttifaqının Respublika Komitəsinin sədr müavini Fəthulla Mustafayev çıxış edərək müvafiq sahəni tənzimləyən qanunvericik aktlarının tələbləri, həmçinin əməkdaşların istirahətinin səmərəli təşkili, əmək qabiliyyətinin bərpası, sağlamlığının qorunması və möhkəmləndirilməsi istiqamətində həmkarlar ittifaqları tərəfindən görülən tədbirlər haqqında məlumat verib.
Sonra iclasın gündəliyi konfrans iştirakçılarının nəzərinə çatdırılıb, gündəlik və reqlament səsə qoyularaq qəbul edilib.
Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin idarə heyətinin 5 nəfərdən, təftiş komissiyasının 3 nəfərdən ibarət olması qərarlaşdırılıb. Həmkarlar İttifaqı Komitəsi idarə heyətinin və təftiş komissiyasının üzvlüyünə namizədlər seçilib. İdarə heyətinin üzvü Xalidə Məsimovanın uzun müddətli iş təcrübəsi, yüksək təşkilatçılıq bacarığı və səmərəli fəaliyyəti nəzərə alınaraq Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin sədri vəzifəsinə seçilməsi təklif edilib və təklif yekdilliklə qəbul edilib.
Yeni tərkibdə seçilmiş Həmkarlar İttifaqı Komitəsi idarə heyətinin və təftiş komissiyasının üzvlərinə uğurlar arzulanıb və yeni heyətin Komitə qarşısında duran vəzifələri layiqincə yerinə yetirəcəyinə əminlik ifadə olunub.

Extraordinary Election Conference of Trade Union Committee of the Ministry of Energy was held.
Deputy Energy Minister Samir Valiyev, who chairs the conference, noted that Trade Unions play an important role in protecting the rights of workers, including supporting the solution of social and domestic issues. It was emphasized that due to the change of workplace of the committee chairman, it was necessary to form a new board, and it was stated that an extraordinary election conference was organized for this purpose.
Fethulla Mustafayev, Azerbaijan Republican Committee of Trade Union of Workers of Oil and Gas Industry spoke about the requirements of legislative acts regulating the relevant field, as well as the measures taken by trade unions in the direction of effective organization of employees' rest, restoration of working capacity, protection and strengthening of health.
Then the agenda of the meeting was brought to the attention of the conference participants, the agenda and regulations were put to a vote and adopted.
It was decided that the Board of the Trade Un0ion Committee should consist o0f 5 people, and the inspection commission - of 3 people. Candidates were elected as members of the Board of the Trade Union Committee and the Audit Commission. Khalida Masimova, a member of the Board of Directors, was proposed to be elected to the position of Chairman of the Trade Union Committee, taking into account her long-term work experience, high organizational skills and effective activity, and the proposal was unanimously adopted.
The members of the Board of the Trade Union Committee and the Audit Commission elected in the new composition were wished success and expressed confidence that the new staff would adequately fulfill the tasks of the committee.