Energetika Nazirliyi “ASAN xidmət indeksi” üzrə qiymətləndirmədə ilk üçlükdə qərarlaşıb
Energetika Nazirliyi 2024-cü ildəki fəaliyyətinə əsasən “ASAN xidmət indeksi” üzrə qiymətləndirmədə 37 mərkəzi icra hakimiyyəti orqanı arasında 71,25 faiz göstərici ilə 3-cü yerdə qərarlaşıb.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi tərəfindən təşkil olunmuş təqdimat mərasimində Nazirliyə müvafiq sertifikat təqdim olunub.
Qeyd edək ki, ötən il 67,81 faizlə 4-cü yeri tutan Energetika Nazirliyi xidmət keyfiyyətinin artırılması sahəsində atılan mühüm addımlar sayəsində ilk üçlüyə yüksəlib.

According to its activity in 2024, the Ministry of Energy ranked 3rd among 37 central executive bodies in the assessment on the ASAN Service Index with an indicator of 71.25 percent.
The relevant certificate was presented to the Ministry at the presentation ceremony organized by the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan.
It should be noted that the Ministry of Energy, which last year ranked 67.81 percent and 4th, was among the top three thanks to important steps taken in the field of improving the quality of Service.