Ötən il Energetika Nazirliyi tərəfindən 194 icazə verilib
“İxrac nəzarəti haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanununa əsasən ixrac nəzarətinə düşən malların (işlərin, xidmətlərin, əqli fəaliyyətin nəticələrinin) ixracı üzrə 13, idxalı üzrə 142 və tranziti üzrə 32 icazə verilib.
İl ərzində, həmçinin mülki dövriyyəsi məhdudlaşdırılmış əşyaların dövriyyəsinə 2, ixrac məqsədli neft-qaz fəaliyyətinə xüsusi iqtisadi rejimin tətbiqi haqqında şəhadətnamə ilə bağlı 1, elektrik enerjisinin istehsalına 3, ixracına isə 1 icazə verilib.
Hesabat dövründə bütün icazələrin verilməsi 7 saylı Bakı "ASAN xidmət" mərkəzi vasitəsilə həyata keçirilib.

194 permits were issued by Ministry of Energy last year
According to the Law of the Republic of Azerbaijan on Export Control, the Ministry of Energy has issued 13 permits for the export goods (works, services, and results of intellectual activity) that are subject to export control, 142 for import and 32 for transit.
During the year, 2 permits were issued for the circulation of items limited in civil circulation, 1 for the certificate of application of the special economic regime for oil and gas activities for export purposes, 3 for the production of electricity and 1 for export.