25 dekabr 2024-cü il tarixində saat 11:00-da Biznes mühiti və beynəlxalq reytinqlər üzrə Komissiyanın “Elektrik təchizatı şəbəkələrinə qoşulma” işçi qrupunun videokonfrans formatında növbəti iclası keçiriləcək.
İclasda Dünya Bankının “Business Ready” hesabatının “Kommunal xidmətlər (elektrik)” indikatoru ilə bağlı müvafiq sahədə təkmilləşmələrin və kommunikasiyanın həyata keçirilməsinə dair 2024-cü il üzrə Yol Xəritəsi”nin icra vəziyyətinin, həmçinin 2025-ci il üzrə Yol Xəritəsinin layihəsinin müzakirəsi nəzərdə tutulur.
Bundan əlavə, Dünya Bankı Qrupunun “Business Ready” hesabatının “Kommunal xidmətlər (elektrik)” indikatoru ilə bağlı İntensiv Kommunikasiya Planında nəzərdə tutulan tədbirlərin icrası haqqında məlumat veriləcək və qarşıda duran çağırışlara dair müzakirələr aparılacaq.

Next Meeting of Working Group on connection to power supply networks will be held
Next Meeting of Working Group on connection to power supply networks of the Commission on Business Environment and International Ratings will be held in videoconference format at 11:00 on 25 December 2024.
At the meeting, it is planned to discuss the implementation status of the World Bank's Business Ready report road map for 2024 on the implementation of improvements and communications in the relevant field related to the utilities (electricity) indicator, as well as the draft road map for 2025.
In addition, information will be provided on the work done to implement the measures envisaged in the Intensive Communication Plan for the Utilities (Electricity) indicator of the World Bank Group's Business Ready report, and discussions will be held on the challenges ahead.