Energetika naziri Pərviz Şahbazov dekabrın 9-da Nazirlikdə vətəndaşları qəbul edib.
Müvafiq struktur bölmə rəhbərlərinin iştirakı ilə təşkil edilmiş qəbulda Bakı, Sumqayıt şəhərləri, Xızı və Saatlı rayonlarından olan vətəndaşların elektrik qurğu və avadanlıqlarının mühafizə zonası, enerji verilişində yaranan fasilələr, elektrik qurğu və avadanlıqlarının istismar vəziyyəti, təbii qaz təchizatı, bərpa olunan enerji ilə bağlı müraciətləri dinlənilib, qaldırılan məsələlərin qanunvericiliyin tələblərinə uyğun həlli üçün müvafiq tapşırıqlar verilib.
Qeyd edək ki, Energetika Nazirliyi tərəfindən vətəndaş müraciətlərinə baxılması işinin səmərəli təşkili məqsədilə rəhbər vəzifəli şəxslərin vətəndaş qəbulu qrafiki nazirliyin saytında yerləşdirilib. Eyni zamanda vətəndaşlar müraciətlərini (012) 974 “Çağrı Mərkəzi”, 598-16-55 “Qaynar Xətt”i, minenergy@minenergy.gov.az elektron poçt ünvanı və www.minenergy.gov.az internet səhifəsi vasitəsilə Nazirliyə ünvanlaya bilərlər.

Energy Minister Parviz Shahbazov received citizens in the Ministry on 9 December.
At the reception held with the participation of the heads of the relevant structural units of the Ministry, citizens' appeals related to protection zone of electrical installations and equipment, interruptions in electricity supply,operational status of facilities and equipment, natural gas supply, renewable energy were heard, and necessary tasks have been given to solve the issues raised in accordance with the requirements of the legislation.
It should be noted that in order to effectively organize to receive citizens` appeals by the Ministry of Energy, the schedule of reception of citizens for 2024 by the chief officials was posted on the website of Ministry. Citizens can apply to the Ministry of Energy through Call Center of the Ministry: (012) 974, the Hot Line: (012) 598-16-55, the e-mail of the Ministry minenergy@minenergy.gov.az, and the website of the Ministry: www.minenergy.gov.az.