COP29 çərçivəsində energetika naziri Pərviz Şahbazov Qırğızıstanın energetika naziri Taalaybek İbrayevlə görüşüb. Görüşdə ikitərəfli enerji əməkdaşlığına dair müzakirələr aparılıb.
Görüşdən sonra “Azərbaycan Respublikası və Qırğız Respublikasının energetika sahəsində əməkdaşlığı üzrə 2024-2025-ci illəri əhatə edən Yol Xəritəsi”  imzalanıb. Sənəd neft-qaz, bərpa olunan enerji sahəsində əməkdaşlığı, Birgə İşçi Qrupunun yaradılmasını nəzərdə tutur. Bundan başqa, Qırğız Respublikasının Nazirlər Kabineti yanında Dövlət Təşkilatı “Yaşıl Enerji Fondu” ilə   Azərbaycan Respublikasının Energetika Nazirliyi yanında  Azərbaycan Bərpa Olunan Enerji Agentliyi arasında Qarşılıqlı Anlaşma və Əməkdaşlıq Memorandumu imzalanıb.

As part of COP29, Energy Minister Parviz Shahbazov met with Energy Minister of Kyrgyzstan Taalaybek Ibrayev. Issues of bilateral energy cooperation were discussed at the meeting.
After the meeting, the "Roadmap for Cooperation in the Field of Energy for 2024-2025 between the Republic of Azerbaijan and the Kyrgyz Republic" was signed. The document provides for cooperation in the fields of oil and gas, renewable energy, and the creation of a joint working group. In addition, a Memorandum of Understanding and Cooperation was signed between the state organization Green Energy Fund under the Cabinet of Ministers of the Kyrgyz Republic and the Renewable Energy Agency under the Ministry of Energy of the Republic of Azerbaijan.