Energetika naziri Pərviz Şahbazov İtaliyaya səfər edib. Nazir 6 noyabr tarixində Roma şəhərində keçiriləcək Atom Enerjisi üzrə Beynəlxalq Agentliyin (AEBA) Ümumdünya Termo Nüvə Enerjisi Qrupunun (World Fusion Energy Group–WFEG) birinci Nazirlər iclasında iştirak edəcək.
İtaliyanın baş naziri Giorgia Meloni və AEBA-nın baş direktoru Rafael Mariano Qrossinin həmsədrlik edəcəyi tədbirdə termo nüvə enerjisini inkişaf etdirmək üçün inklüziv və qlobal yanaşmanın mənimsənilməsi, WFEG çərçivəsində qlobal səylərin təşviqinə dair fikir mübadiləsi aparılacaq.
Tədbir çərçivəsində energetika nazirinin çıxışı və ikitərəfli görüşlərin keçirilməsi nəzərdə tutulur.

Minister of Energy Parviz Shahbazov paid a visit to Italy. The Minister will attend the inaugural ministerial meeting of World Fusion Energy Group (WFEG) of the International Atomic Energy Agency (IAEA), which will be held on November 6 in Rome.
The event, co-chaired by Italian Prime Minister Giorgia Meloni and IAEA Director General Rafael Mariano Grossi, will host an exchange of views on adopting an inclusive and global approach to developing thermo-nuclear energy and promoting global efforts within the WFEG.
A speech by the Minister of Energy and bilateral meetings are planned to take place within the meeting.