ADA Universitetində Energetika Nazirliyinin təşkilatçılığı, Böyük Britaniya və Şimali İrlandiya Birləşmiş Krallığının Enerji Təhlükəsizliyi və Xalis Sıfır İdarəsinin dəstəyi ilə Azərbaycanda təmiz enerjiyə keçid mövzusunda təlim keçirilib.
Təlimdə dənizdə külək enerjisi, yaşıl hidrogen istehsalı, istixana effekti yaradan qazların azaldılması, neft və qaz sektorunun dekarbonizasiyası üzrə təqdimatlar nümayiş edilib, Birləşmiş Krallıq tərəfi son dövrlərdə təmiz enerjiyə keçid sahəsində olan təcrübəsini iştirakçılarla bölüşüb. Sual-cavab sessiyasında iştirakçıları maraqlandıran suallar cavablandırılıb.
Təlimdə Energetika Nazirliyi, Nazirlik yanında Bərpa Olunan Enerji Mənbələri Dövlət Agentliyi, Nazirliyin tabeliyində Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyi,  eləcə də Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi, SOCAR, bp, “Azərenerji” ASC və “Azərişıq” ASC-nin nümayəndələri iştirak edib.

Training on renewable energy sources was held
ADA University organized a training on the transition to clean energy in Azerbaijan with the support of the Ministry of Energy and the Department of Energy Security and Net Zero of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland.
Presentations on offshore wind energy, green hydrogen production, reduction of greenhouse gases, decarbonization of the oil and gas sector were demonstrated at the training, and the United Kingdom shared its experience in the recent transition to clean energy with the participants. The participants` questions were answered during the Q&A Session.
The representatives from the Ministry of Energy, AERA, AREA as well as the Ministry of Ecology and Natural Resources, SOCAR, bp, Azerenergy OJSC and Azerishiq OJSC attended the training.