Energetika naziri Pərviz Şahbazov və İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov Səudiyyə Ərəbistanı Krallığının energetika naziri şahzadə Əbdüləziz bin Salman Əl Səud ilə görüşüblər.
Videokonfrans formatında keçirilən görüşdə energetika sahəsində fəal əməkdaşlığın dəstəklənməsi, “yaşıl” enerjiyə keçid sahəsində davam edən layihələr və potensial addımlar istiqamətində birgə fəaliyyət nəzərdən keçirilib.
Görüşdə enerji keçidi dövründə enerji səmərəliliyinin artırılması, ölkələrimiz arasında birgə layihələrin dəstəklənməsi və investisiya əməkdaşlığının genişləndirilməsi kimi məsələlər müzakirə olunub.

Energy Minister Parviz Shahbazov and Minister of Economy Mikayil Jabbarov met with Energy Minister of the Kingdom of Saudi Arabia Prince Abdulaziz bin Salman Al Saud.
At the meeting held in the format of a video conference, joint activities in the direction of supporting active cooperation in the energy field, ongoing projects and potential steps in the field of transition to green energy were reviewed.
During the meeting, issues such as increasing energy efficiency during the energy transition period, supporting joint projects and expanding investment cooperation between our countries were discussed.