Energetika naziri Pərviz Şahbazov İtaliyaya səfər edib. Nazir cari ilin 1-3 iyul tarixlərində İtaliyanın Milan şəhərində keçiriləcək Yaşıl Enerji Keçidi Konqresi və Sərgisində iştirak edəcək.
Tədbir çərçivəsində energetika nazirinin “İnkişaf etməkdə olan iqtisadiyyatların iqlim hüquqları: COP29 öncəsi Azərbaycanın milli enerji strategiyasına dair fikirlər” adlı sessiyada çıxışı və “Enerji keçidi üzrə davamlı beynəlxalq fəaliyyətlər” adlı panel müzakirələrdə iştirakı, eləcə də ikitərəfli görüşlərin keçirilməsi nəzərdə tutulur.
Qeyd edək ki, Yaşıl Enerji Keçidi Konqresi müxtəlif ölkələrdən, təşkilat və şirkətlərdən iştirakçıların bir araya gəldiyi və enerji keçidinin sürətləndirilməsi ilə bağlı müzakirələrin aparıldığı platformadır.

Minister of Energy Parviz Shahbazov paid a visit to Italy. The Minister will take part in the Global Energy Transition (GET) Congress & Exhibition to be held in Milan, Italy on 1-3 July this year.
Within the event, the Energy Minister will deliver a speech at the session Climate Rights of Emerging Economies: Insights on Azerbaijan's National Energy Strategy ahead of COP29 and participate in panel session on Coherent International Action on the Energy Transition, as well as hold bilateral meetings.
It should be noted that the Global Energy Transition (GET) Congress is a platform, in which participants from different countries, organizations and companies meet and discuss the acceleration of the energy transition.