Energetika nazirinin müavini Elnur Soltanov nazirlik yanında İctimai şuranın üzvləri ilə görüşüb.
Görüşdə İctimai şura üzvləri Azərbaycan Respublikasında 2024-cü ilin “Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” elan edilməsi, eləcə də COP29 beynəlxalq konfransının cari ilin noyabrında ölkəmizdə təşkili kontekstində yaşıl enerji və enerji səmərəliliyi sahələrinin inkişafı üzrə həyata keçirilən tədbirlərlə bağlı öz dəstəklərini ifadə ediblər. Nazir müavini bu istiqamətdə görülən işlərlə bağlı ümumi məlumat verərək İctimai şura tərəfindən müvafiq sahədə maarifləndirici tədbirlərin əhəmiyyətini vurğulayıb və fəaliyyətlərinin davamlı olmasını dəstəkləyib.
Görüşdə, həmçinin ənənəvi və bərpa olunan enerji sahələrində görülən işlərlə bağlı rəy və təkliflər dinlənilib.

Meeting was held with members of the Public Council
At the meeting, the members of the Public Council expressed their support for the actions taken on the development of green energy and energy efficiency in the context of the declaration of the year 2024 Green World Solidarity Year in the Republic of Azerbaijan, as well as the organization of the COP29 international conference in November this year in our country. The Deputy Minister gave general information about the work done in this direction and emphasized the importance of educational activities by the Public Council in the relevant field and supported the continuity of its activities.
At the meeting, opinions and suggestions on the work done in the fields of traditional and renewable energy were also heard.