Energetika Nazirliyində IFC və TAQA şirkəti ilə görüşlər keçirilib
Cənub Qaz Dəhlizi Məşvərət Şurası nazirlərin 10-cu iclası və Yaşıl Enerji Məşvərət Şurası nazirlərin 2-ci iclası çərçivəsində energetika naziri Pərviz Şahbazov Beynəlxalq Maliyyə Korporasiyasının Avropa, Latın Amerikası və Karib hövzəsi üzrə infrastruktur və təbii ehtiyatlar üzrə regional direktoru Çeril Edleson Hanveyin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyətini qəbul edib. Görüşdə enerji sahəsində mövcud əməkdaşlıq, o cümlədən dənizdə külək enerjisindən istifadə sahəsi müzakirə edilib, qarşılıqlı əlaqələrin bundan sonra da uğurla davam etdiriləcəyinə inam ifadə olunub.
TAQA şirkətinin ötürücü və paylayıcı şəbəkələr üzrə icraçı direktoru Omar Əl Haşiminin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşdə isə elektrik şəbəkəsinin modernləşdirilməsi və enerjinin uzaq məsafələrə ötürülməsi sahəsində əməkdaşlıq perspektivləri nəzərdən keçirilib.

Within the 10th Ministerial Meeting of the Southern Gas Corridor Advisory Council and the 2nd Ministerial Meeting of the Green Energy Advisory Council, Energy Minister Parviz Shahbazov received a delegation led by Cheryl Edleson Hanway, International Finance Corporation (IFC) Regional Director for Infrastructure and Natural Resources in Europe, Latin America and the Caribbean. At the meeting, the existing cooperation in the field of energy, including the use of offshore wind energy. The parties expressed confidence that cooperation would be successfully continued in the future.
At the meeting with the delegation led by Omar Al Hashimi, TAQA Executive Director for Transmission and Distribution Networks, the prospects for cooperation in the field of modernization of the power grid and long-distance energy transmission were reviewed.