2024-cü ilin yanvar ayı üzrə operativ məlumatlara əsasən, ötən ay respublikada elektrik enerjisinin istehsalı 2 401,6 mln. kVt·st olub.
Ay ərzində elektrik enerjisi istehsalı İES-lərdə 2 229,3 mln. kVt·st, SES-lərdə keçən ilin müvafiq dövrünə nisbətən 62,2 mln. kVt·st artımla 129,4 mln. kVt·st, digər mənbələr üzrə isə ötən ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə 15,0 mln. kVt·st artımla 42,9 mln. kVt·st. təşkil edib. Bu dövrdə külək elektrik stansiyalarında 5,8 mln. kVt·st, günəş elektrik stansiyalarında 18,2 mln. kVt·st, Bərk Məişət Tullantılarının Yandırılması Zavodunda isə 18,9 mln. kVt·st elektrik enerjisi istehsal edilib.
Yanvar ayında elektrik enerjisinin istehsalı “Azərenerji” ASC üzrə 2 165,7 mln. kVt·st (İES-lərdə 2 041,1 mln. kVt·st, SES-lərdə 124,6 mln. kVt·st), Naxçıvan MR Dövlət Energetika Xidməti üzrə 30,4 mln. kVt·st (İES-lərdə 24,03 mln. kVt·st, SES-lərdə 3,65 mln. kVt·st, Günəş ES-də 2,74 mln. kVt·st), “Azərişıq” ASC üzrə külək elektrik stansiyalarında 3,74 mln. kVt·st, müstəqil elektrik stansiyaları üzrə isə 201,8 mln. kVt·st təşkil edib.

Electricity figures were announced for January 2024
According to operational data for January 2024, total electricity production in Azerbaijan amounted to 2401.6 million kWh last month.
During January, electricity production at TPPs amounted to 2229.3 million kWh, at HPPs to 129.4 million kWh with an increase of 62.2 million kWh in comparison with the same period last year, and on other sources to 42.9 million kWh with an increase of 15.0 million kWh in comparison with the same period last year. 5.8 million kWh of electricity was generated at WPPs, 18.2 million kWh at SPPs, and 18.9 million kWh at the solid household waste incineration plant.
During the reporting period, electricity generation made up 2165.7 mln kWh on Azerenergy OJSC (2041.1 mln kWh at TPPs, 124.6 mln kWh at HPPs), 30.4 mln kWh on State Energy Agency of Nakhchivan AR (24.03 mln kWh at TPPs, 3.65 mln kWh at HPPs, 2.74 mln kWh at SPP), 3.74 mln kWh at WPPs on Azerishig OJSC, and 201.8 mln kWh on Independent PPs).