Elektrik avadanlıqlarından ibarət humanitar yardımın növbəti hissəsi Ukraynaya yola salınıb
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2023-cü il 17 iyul tarixli Sərəncamına uyğun olaraq Ukrayna xalqına humanitar yardım göstərilməsi məqsədilə nəzərdə tutulmuş elektrik avadanlıqlarının növbəti hissəsi Sumqayıt Texnologiyalar Parkından yola salınıb.
25 TIR-dan ibarət yük avtomobili karvanı ilə yola salınan humanitar yardıma 677 min metrdən çox elektrik kabelləri və naqilləri, həmçinin 22 ədəd komplekt transformator məntəqəsi daxildir.
Xatırladaq ki, ümumi məbləği 7.6 milyon ABŞ dolları olan sözügedən humanitar yardımın ilk hissələri 2023-cü ilin 30 oktyabr, 21 noyabr və 8 dekabr tarixlərində Ukraynaya göndərilib.

The next part of humanitarian aid consisting of electrical equipment was sent to Ukraine
In accordance with the Order of the President of the Republic of Azerbaijan dated 17 July 2023, the next part of humanitarian aid, consisting of electrical equipment, was sent to Ukraine today.
Humanitarian aid sent by a convoy of 25 trucks from the territory of Sumgayit Technology Park includes more than 677 thousand meters of electrical cables and wires, as well as 22 complete transformer points.
The first portions of humanitarian aid totaling 7.6 million USD were sent to Ukraine on 30 October, 21 November and 8 December 2023.