“Elektrik təchizatı şəbəkələrinə qoşulma” işçi qrupunun növbəti iclası keçiriləcək
22 dekabr 2023-cü il tarixində Biznes mühiti və beynəlxalq reytinqlər üzrə Komissiyanın “Elektrik təchizatı şəbəkələrinə qoşulma” işçi qrupunun videokonfrans formatında növbəti iclası keçiriləcək.
İclasda Dünya Bankının “B-Ready” hesabatının “Kommunal xidmətlər (elektrik)” indikatoruna dair sorğunun cavablandırılması, 2022-2023-cü illər üzrə Yol Xəritəsinin cari ildə icra vəziyyəti və işçi qrupunun bundan əvvəlki iclasında verilmiş tapşırıqlarla bağlı görülmüş işlər barədə məlumat veriləcək, həmçinin gündəliyə uyğun olaraq digər məsələlər müzakirə ediləcək.
İclasda Energetika Nazirliyi, İqtisadiyyat Nazirliyi, “Azərişıq” ASC və digər aidiyyəti qurumların nümayəndələri iştirak edəcək.
Keçiriləcək iclasla əlaqədar vətəndaşlar, o cümlədən özəl sektor nümayəndələri Biznes mühiti və beynəlxalq reytinqlər üzrə Komissiyanın https://azranking.az internet portalının “onlayn müraciət” (https://azranking.az/online-apply) bölməsi vasitəsilə işçi qrupun işində iştirak edərək aidiyyəti sahə və məsələlər barədə təkliflər təqdim edə bilər.

On 22 December, the next meeting of the Working Group on connection to power supply networks of the Commission on Business Environment and International Rankings will be held in video conference format.
At the meeting, the issues will be reviewed on the response to the survey on the utilities (electricity) indicator of the World Bank's B-Ready report, the implementation status of the roadmap for 2022-2023 in the current year and the work done in connection with the tasks given at the previous meeting of the Working Group, as well as others.
Representatives from the Ministry of Energy, the Ministry of Economy, Azerishig OJSC and other relevant agencies will participate in the meeting.
In connection with the meeting, citizens, as well as representatives of the private sector can participate in the work of the Working Group and submit proposals on the relevant area and issues through the "online application" (https://azranking.az/online-apply) section of the Commission's internet portal -https://azranking.az.