Elektrik avadanlıqlarından ibarət humanitar yardımın növbəti hissəsi Ukraynaya göndərilib
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2023-cü il 17 iyul tarixli Sərəncamına uyğun olaraq Ukrayna xalqına humanitar yardım göstərilməsi məqsədilə nəzərdə tutulmuş elektrik avadanlıqlarının növbəti hissəsi bugün göndərilib.
Sumqayıt Texnologiyalar Parkının ərazisindən 20 TIR-dan ibarət yük avtomobili karvanı ilə yola salınan humanitar yardıma 551 min metrdən çox elektrik kabelləri və naqilləri, həmçinin 6 ədəd komplekt transformator məntəqəsi daxildir.
Xatırladaq ki, ümumi məbləği 7.6 milyon ABŞ dolları olan sözügedən humanitar yardımın ilk hissələri cari ilin 30 oktyabr və 21 noyabr tarixlərində Ukraynaya göndərilib. Növbəti hissələrin yaxın müddət ərzində göndərilməsi planlaşdırılır.

The next part of humanitarian aid consisting of electrical equipment was sent to Ukraine
In accordance with the Order of the President of the Republic of Azerbaijan dated 17 July 2023, the next part of humanitarian aid, consisting of electrical equipment, was sent to Ukraine today.
Humanitarian aid sent by a convoy of 20 trucks from the territory of Sumgayit Technology Park includes more than 551 thousand meters of electrical cables and wires, as well as 6 complete transformer points.
The first portions of humanitarian aid totaling 7.6 million USD were sent to Ukraine on 30 October and 21 November of the current year. The next parts are planned to be sent in the near future.