Azərbaycan - Böyük Britaniya Hökumətlərarası Komissiyanın 6-cı iclası keçiriləcək
Dekabrın 7-də Bakıda Azərbaycan Respublikası Hökuməti ilə Böyük Britaniya və Şimali İrlandiya Birləşmiş Krallığının Hökuməti arasında iqtisadi əməkdaşlıq üzrə Birgə Hökumətlərarası Komissiyanın 6-cı iclası keçiriləcək.
İclasda iki ölkə arasında biznes mühiti, enerji keçidi, səhiyyə, infrastruktur, informasiya-kommunikasiya texnologiyaları, kibertəhlükəsizlik, rəqəmsal iqtisadiyyat və digər sahələrdə əməkdaşlığa dair müzakirələrin aparılması nəzərdə tutulur.
Qeyd edək ki, Komissiyanın həmsədrləri Azərbaycanın energetika naziri Pərviz Şahbazov və Böyük Britaniyanın ixrac məsələləri üzrə dövlət naziri Lord Malcolm Offorddur.

The sixth session of the Joint Intergovernmental Commission between the government of the Republic of Azerbaijan and the government of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland on economic cooperation will be held in Baku on 7 December.
At the meeting, it is planned to discuss the business environment, energy transition, healthcare, infrastructure, information and communication technologies, cyber security, digital economy and other areas of cooperation between the two countries.
It should be noted that the co-chairs of the Commission are the Minister of Energy of Azerbaijan Parviz Shahbazov and Parliamentary Under Secretary of State (Minister for Exports) Lord Malcolm Offord.