Energetika naziri Sabirabadda vətəndaşları qəbul edib
Energetika naziri Pərviz Şahbazov dekabrın 1-də Sabirabad rayon Heydər Əliyev Mərkəzində vətəndaşları qəbul edib.
Nazirliyin müvafiq struktur bölmə rəhbərlərinin iştirakı ilə keçirilmiş qəbulda vətəndaşların elektrik enerjisi təchizatı, şəbəkəyə qoşulma, elektrik veriliş xətlərinin mühafizə zonası, sayğaclaşdırma, elektrik qurğu və avadanlıqlarının istismara yararsız vəziyyəti, qaz təchizatı, işlə təminat və digər məzmunlu müraciətləri dinlənilib, qaldırılan məsələlərin qanunvericiliyin tələblərinə uyğun həll edilməsi üçün lazımi tapşırıqlar verilib.
Qəbulda Sabirabad sakinləri ilə yanaşı Bakı və Şirvan şəhərləri, Abşeron, Saatlı və İmişli rayonlarından olan 24 vətəndaş iştirak edib.

The Minister of Energy received citizens in Sabirabad
Energy Minister Parviz Shahbazov received citizens at Heydar Aliyev Center in Sabirabad on 1 December.
At the reception held with the participation of the heads of the relevant structural units of the Ministry, citizens' appeals related to electricity supply, connection to the grid, protection zone of power transmission lines, metering, unusable state of electrical devices and equipment, gas supply, employment and other content were heard, and necessary tasks have been given to solve the issues raised in accordance with the requirements of the legislation.
Along with the residents of Sabirabad, 24 citizens from Baku and Shirvan cities, Absheron, Saatli and Imishli regions attended the reception.