Energetika Nazirliyi yanında İctimai şuraya təkrar seçkilər keçiriləcək
Azərbaycan Respublikasının Energetika Nazirliyi yanında İctimai şuraya təkrar seçkilər keçiriləcək. Növbəti seçkilərin keçirilmə vaxtı 6 noyabr 2023-cü il tarixdə saat 10:00-dan 12:00-dək müəyyən olunub.
Qeyd edək ki, cari ilin 31 oktyabr tarixində Energetika Nazirliyi yanında İctimai şuranın tərkibinin müəyyən olunması üçün keçirilmiş seçkilər nəticəsində İctimai şuraya üzv olmaq üçün qeydiyyatdan keçmiş 8 namizəd arasından seçicilərin yarıdan çoxunun səsini toplamış 3 namizəd ictimai şuranın tərkibinə üzv seçilib.
İctimai şuraya üzv seçilmək üçün 3 nəfərin yetərli səs topladığını, İctimai şuranın üzvlərinin say həddinin isə 7 nəfər olduğunu nəzərə alaraq, qanunvericiliyə əsasən boş qalan yerlərə təkrar seçkilərin keçirilməsi nəzərdə tutulub.
İctimai şurada boş qalan yerlərə üzv seçilmək üçün namizədlər:
1. Abdullayeva Mehriban Əli qızı – “Demokratik Cəmiyyət və Qadın Hüquqlarının Müdafiəsi” İctimai Birliyinin sədri.
2. Həsənov Sadiq Hüseyn oğlu – “Sağlam Həyata Doğru” İctimai Birliyinin sədri.
3. Həsənov Samir Hüseynağa oğlu – “Ulduz” informasiya - kommunikasiya texnologiyaları sahəsində maarifləndirmə İctimai Birliyinin sədri.
4. Nəsirov Şaban Fəxrəddin oğlu – “İctimai İştirakçılığın Dəstəklənməsi” İctimai Birliyinin sədri.
5. Şəfaqətov Rüstəm Şahvələd oğlu - “Alternativ Enerji Araşdırmaları Mərkəzi” İctimai Birliyinin sədri.

Re-election to the Public Council under the Ministry of Energy will be held
Re-election to the Public Council under the Ministry of Energy of the Republic of Azerbaijan will be held. The next elections is scheduled on 6 November 2023 from 10:00 to 12:00.
It should be noted that as a result of the elections held on 31 October of the current year to determine the composition of the Public Council under the Ministry of Energy, 3 out of 8 candidates that were registered to join the Public Council were elected as members of the Public Council, who received more than half of the votes.
Taking into account the fact that three people have enough votes to be elected members of the Public Council, and the number of members of the Public Council is 7, according to the legislation it is planned to hold re-elections to vacancies.
Candidates for election to vacant seats in the Public Council:
1.Abdullayeva Mehriban Ali - Chairman of the Democratic Society and Protection of Women's Rights Public Union
2.Hasanov Sadig Huseyn - Chairman of the Towards Healthy Life Public Union
3.Hasanov Samir Huseynaga - Chairman of Ulduz Information and Communication Technologies Enlightenment Public Union