Oktyabrın 31-də Energetika Nazirliyi yanında İctimai şuraya seçkilər keçirilib. Seçki Komissiyası tərəfindən açıqlanmış səsvermənin nəticəsinə əsasən, namizədliyini irəli sürmüş 8 namizəddən 3-ü seçicilərin yarıdan çoxunun səsini toplayaraq İctimai şuraya üzv seçilib. İctimai şuranın üzvləri haqqında məlumat aşağıda təqdim edilir:
1. Əliyev Ramil Arif oğlu – “İnkişafa və İslahatlara Dəstək” İctimai Birliyinin sədri.
2. Əzəmmədov Seymur Firidun oğlu – “Jurnalistlərin İqtisadi Araşdırmalarının Təhlili” İctimai Birliyinin sədri.
3. Mehdiyev Rəşad Azad oğlu – “Gilavar Foto Klubu” İctimai Birliyinin sədri.
İctimai şuraya üzv seçilmək üçün üç nəfərin yetərli səs topladığını, İctimai şuranın üzvlərinin say həddinin isə 7 nəfər olduğunu nəzərə alaraq, qanunvericiliyə əsasən boş qalan yerlərə təkrar seçkilərin keçirilməsi nəzərdə tutulub. Təkrar seçkilərin keçirilməsi tarixi ilə bağlı əlavə məlumat veriləcəkdir.

Elections to the Public Council were held
On 31 October, elections to the Public Council under the Ministry of Energy were held. According to the results of the voting announced by the Election Commission, 3 out of 8 candidates were elected members of the Public Council, gaining more than half of the votes of voters. Following information is about the members of the Public Council:
1. Aliyev Ramil Arif - Chairman of the Support for Development and Reforms Public Union.
2. Azamedov Seymur Firidun - Chairman of the Analysis of Economic Research of Journalists Public Union.
3. Mehdiyev Rashad Azad - Founder and Chairman of the Board of Gilavar Photo Club Public Union.
Taking into account the fact that three people have enough votes to be elected members of the public council, and the number of members of the Public Council is 7, according to the legislation it is planned to hold re-elections to vacancies. Additional information will be provided regarding the date of re-elections.