“Hidrogen enerjisi: fürsətlər və çağırışlar” mövzusunda vebinar keçiriləcək
Oktyabrın 19-da Energetika Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə “Hidrogen enerjisi: fürsətlər və çağırışlar” mövzusunda vebinar keçiriləcək.
Vebinarda Çinin Çenqdu Texnologiya Universitetinin dosenti Dr.Tanq Bo tərəfindən hidrogen istehsalı texnologiyaları, onların fərqləri, yaşıl hidrogenin üstünlükləri, və onun gələcək enerji landşaftımızdakı rolu haqqında ətraflı məlumat veriləcək, mövzu ilə bağlı suallar cavablandırılacaq. İştirakçılar üçün əlçatanlığı təmin etmək məqsədilə ingilis-azərbaycan dillərində ardıcıl tərcümə təmin ediləcək.
Onlayn seminarda iştirak etmək istəyənlər 19 oktyabr tarixində saat 15:30-da Energetika Nazirliyi yanında Bərpa Olunan Enerji Mənbələri Dövlət Agentliyinin “facebook” sosial şəbəkəsindəki səhifəsi vasitəsilə vebinara qatıla bilərlər.
Maraqlı tərəfləri bu informativ sessiyaya qoşulmağa dəvət edir və hidrogen enerjisinin imkanları və çağırışları ilə bağlı maraqlı müzakirəni səbirsizliklə gözləyirik.

On 19 October, the Ministry of Energy will host a webinar on Hydrogen Energy: Opportunities and Challenges.
During the webinar, Dr. Tang Bo, an associate professor at Chengdu University of Technology (China), will go into great detail about the various methods for producing hydrogen, their differences, the benefits of green hydrogen and its place in the future energy landscape, as well as respond to any questions that participants may have. To provide accessibility for all participants, consequent English-Azerbaijani translation will be offered.
Those wishing to participate in the online seminar can participate in the webinar on 19 October at 15:30 via the Facebook page of the Azerbaijan Renewable Energy Agency under the Ministry of Energy.
We invite interested parties to join this informative session and look forward to an interesting discussion on the possibilities and challenges of hydrogen energy.