Dövlət qulluqçularının peşə bacarıqlarının təkmilləşdirilməsi məqsədilə Energetika Nazirliyi və Dövlət İmtahan Mərkəzi arasında birgə əməkdaşlıq çərçivəsində maarifləndirici tədbirlərin keçirilməsi davam etdirilir. Növbəti təlim “İşçilər arasında qarşılıqlı münasibətlər sistemi” mövzusunda təşkil edilib.
Təlimdə Nazirliyin aparat rəhbərinin müavini Xalidə Məsimova çıxış edərək  mövzunun aktuallığı, dövlət qulluğu sahəsində işçilər arasında qarşılıqlı ünsiyyətin səmərəli fəaliyyətə və qurumların inkişaf potensialına göstərdiyi təsirlərdən danışıb.
Dövlət İmtahan Mərkəzinin Hüquqi təminat, insan resursları və dövlət qulluğu departamentinin aparıcı məsləhətçisi Gündüz Əhmədlinin təqdimatı ilə keçirilən  təlimdə iş yerində sosial partnyorluq və onun müsbət cəhətləri, sağlam ünsiyyətin önəmi, struktur və formaları, işçilərarası qarşılıqlı və faydalı əlaqələrin qurulmasında beynəlxalq təcrübə, onun tətbiqi məsələləri və digər mövzular barədə ətraflı məlumat verilib. Sonra iştirakçıları maraqlandıran suallar cavablandırılıb və situasiya mühakimə tipli testlər qarşılıqlı müzakirə olunub.
Təlimdə Nazirlik, Bərpa Olunan Enerji Mənbələri Dövlət Agentliyi və Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyinin 30 əməkdaşı iştirak edib.

Training on Interaction System between Employees was held
In order to improve the professional skills of civil servants, a series of educational trainings continues within the existing cooperation between the Ministry of Energy and the State Examination Center. The next training was organized on the topic the Interaction System between Employees.
Speaking at the training, Khalida Masimova, Deputy Head of Administration of the Ministry, spoke about the relevance of the topic, the impact of interaction between employees in the field of civil service on the effective activity and development potential of institutions.
At the training, Gunduz Ahmadli, Leading Adviser of the Department of Legal Support, HR and Civil Service of the State Examination Center provided detailed information on social partnership in the workplace and its positive aspects, the importance, structure and forms of healthy communication, international experience in establishing mutual and beneficial relations between employees, its application issues and other topics. Then participants ' questions were answered and situational judgment-type tests were mutually discussed.