Energetika naziri ilə əlcəzairli həmkarı arasında görüş olub
Energetika naziri Pərviz Şahbazov ilə Əlcəzair Xalq Demokratik Respublikasının energetika və mədən naziri Mohamed Arkab arasında videokonfrans formatında görüş olub.
Görüşdə həm “OPEC plus” çərçivəsində çoxtərəfli, həm də ikitərəfli enerji əməkdaşlığı müzakirə edilib. Təbii qaz hasilatı və ixracı sahəsində əlqələrin inkişafı istiqamətində fikir mübadiləsi aprılıb. “SOCAR” və “Sonatrach” şirkətlərinin beynəlxalq miqyaslı fəaliyyətlərindən irəli gələn əməkdaşlıq münasibətləri vurğulanıb.
29 noyabr 2022-ci ildə Əlcəzairdə Azərbaycan və Əlcəzair Hökumətləri arasında imzalanmış neft və qaz sahələrində əməkdaşlığa dair Anlaşma Memorandumuna əsasən İşçi Qrupun ilk iclasının ən qısa zamanda keçirilməsi razılaşdırılıb.

Energy Minister Parviz Shahbazov met with Mohamed Arkab, Minister of Energy and Mining of the People's Democratic Republic of Algeria in the format of a video conference.
At the meeting, both multilateral and bilateral energy cooperation within the OPEC plus were discussed. The sides exchanged views on the development of trade in the field of natural gas production and export. The cooperation relations arising from the international activities of SOCAR and Sonatrach were emphasized.
According to the Memorandum of Understanding between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the People's Democratic Republic of Algeria on cooperation in the area of oil and gas on 29 November 2022 in Algeria, it was agreed to hold the first meeting of the Working Group as soon as possible.