2023-cü ilin 6 ayı ərzində Energetika Nazirliyinin “Çağrı Mərkəzi” vasitəsilə 2106 zəng qəbul edilib.
Daxil olan zənglərin 1880-i elektrik və istilik enerjisi, təbii qaz təchizatı, 99-u təşəkkür xarakterli, 127-si isə digər məsələlərlə bağlı olub.
Qeyd edək ki, vətəndaşların müraciətlərinə baxılması işinin səmərəli təşkili məqsədilə Energetika Nazirliyinin “974” “Çağrı Mərkəzi” və (012) 598-16-55 “Qaynar Xətt”i fəaliyyət göstərir. “Çağrı Mərkəzi”nin xidmətlərindən istifadə etmək üçün vətəndaşlar Bakı şəhəri üzrə “974”, bölgələrdən və ölkəmizdə mövcud olan bütün mobil operatorlardan "012 974" nömrəsini yığmaqla zəng edə bilərlər. Çağrı Mərkəzi qanunvericilikdə nəzərdə tutulmuş qaydada iş günlərində saat 9.00-dan 18.00-dək fəaliyyət göstərir.

2106 appeals were received by the Call Center of the Ministry of Energy in the first quarter of current year
1880 of them were related to the electricity and heat energy, natural gas supply, 99 to gratitude calls, 127 to other issues.
It should be noted that citizens' appeals are received through Call Center of the Ministry: "974" and the Hot Line: (012) 598-16-55. To use the services of the Call Center, citizens can dial “974” from Baku, and dial "012 974" from regions and all mobile operators available in our country. Call Center operates from 9.00 to 18.00 on working days in accordance with legislation.