İctimai şura üzvlüyünə namizədlərin və seçicilərin qeydiyyatı davam edir
Energetika Nazirliyi yanında İctimai şura üzvlüyünə namizədlərin qeydə alınması prosesi davam edir. Qeydiyyat 18 oktyabr tarixində yekunlaşacaq.
Qeyd edək ki, İctimai şura üzvlərinin say həddi 7 nəfər müəyyən edilib. Müvafiq sahədə fəaliyyət göstərən hər bir vətəndaş cəmiyyəti institutu İctimai şura üzvlüyünə yalnız bir namizəd irəli sürə bilər.
- Namizəd hər hansı bir vətəndaş cəmiyyəti institutunun üzvü olduğu halda həmin üzvlüyü təsdiq edən sənədin surəti;
İctimai şuraya namizədliyi irəli sürmüş şəxsin qeydiyyatına Seçki Komissiyası tərəfindən 3 iş günü müddətində baxılacaq və müvafiq qərar qəbul ediləcək. Şuraya seçkilər namizədlərin irəli sürülməsi və qeydiyyat prosesi başa çatdıqdan sonra bir ay müddətində keçiriləcək.
İctimai şura üzvlüyünə namizədlərin irəli sürülməsi ilə bağlı tələb olunan məlumatlar minenergy@minenergy.gov.az elektron ünvanı vasitəsilə təqdim edilə bilər.
Bundan əlavə, Energetika Nazirliyi yanında İctimai şuraya üzvlərin seçilməsi prosesində seçici qismində iştirak etmək istəyən vətəndaş cəmiyyəti institutlarının (yalnız bir təmsilçi) təmsilçilərinin qeydiyyatı da davam edir. İctimai şuraya seçicilərin qeydiyyatı 21 oktyabr 2023-cü il tarixinədək davam edəcək.
Seçicinin qeydiyyatı məsələsinə baxılması üçün aşağıdakı sənədlər təqdim olunmalıdır:
1. seçicinin (vətəndaş cəmiyyəti institutunun təmsilçisinin) qeydiyyata alınması üçün müraciət;
2. seçicinin şəxsiyyət vəsiqəsinin surəti;
3. vətəndaş cəmiyyəti institutunun üzvü olduğunu təsdiq edən sənədin surəti;
4. vətəndaş cəmiyyəti institutunun dövlət qeydiyyatını təsdiq edən sənədin surəti;
Əlaqələndirici şəxs: Azərbaycan Respublikası Energetika Nazirliyinin Daxili nəzarət şöbəsinin aparıcı məsləhətçisi, İctimai şuraya seçkilərin təşkili məqsədilə yaradılmış Seçki Komissiyasının üzvü Təranə Gözəlova (+99412 598-16-53 (daxili 1013); terane.gozelova@minenergy.gov.az

Registration of candidates and voters for membership of the Public Council continues
The process of registering candidates for the membership of the Public Council under the Ministry of Energy continues. Registration will be completed on 18th October.
It should be noted that the number of members of the Public Council set the limit of 7 people. Each civil society institution operating in the relevant field can nominate only one candidate for membership in the Public Council.
If the candidate is a member of any civil society Institute, copy of the document confirming that membership;
Information required to nominate candidates for the membership of the Public Council can be submitted via email minenergy@minenergy.gov.az.
In addition, the registration of representatives of civil society institutions (only one representative) who want to participate as voters in the process of electing members to the Public Council under the Ministry of Energy continues. Voter registration for the Public Council will continue until 21 October 2023.
The following documents must be submitted for the consideration of the issue of voter registration:
1. application for the registration of voter (representative of civil society institution);
2. copy of the candidate's identity card;
3. copy of a document confirming membership of a civil society institution;
4. copy of the document confirming the state registration of the civil society institution;
Contact person: Tarana Gozalova, Leading Adviser of the Department of Internal Control of the Ministry of Energy of the Republic of Azerbaijan, Member of the Election Committee established for the purpose of organizing elections to the Public Council (+99412 598-16-53 (ext.1013); terane.gozelova@minenergy.gov.az).