Energetika Nazirliyi yanında İctimai şura üzvlüyünə namizədlərin qeydə alınması prosesi davam edir. Namizədlərin irəli sürülməsi, qeydə alınması prosesinə 21 sentyabr 2023-cü il tarixindən başlanılıb və 18 oktyabr tarixində yekunlaşacaq.
Qeyd edək ki, İctimai şura üzvlərinin say həddi 7 nəfər müəyyən edilib. Müvafiq sahədə fəaliyyət göstərən hər bir vətəndaş cəmiyyəti institutu İctimai şura üzvlüyünə yalnız bir namizəd irəli sürə bilər.
- Namizəd hər hansı bir vətəndaş cəmiyyəti institutunun üzvü olduğu halda həmin üzvlüyü təsdiq edən sənədin surəti;
İctimai şuraya namizədliyi irəli sürmüş şəxsin qeydiyyatına Seçki Komissiyası tərəfindən 3 iş günü müddətində baxılacaq və müvafiq qərar qəbul ediləcək. Şuraya seçkilər namizədlərin irəli sürülməsi və qeydiyyat prosesi başa çatdıqdan sonra bir ay müddətində keçiriləcək.
İctimai şura üzvlüyünə namizədlərin irəli sürülməsi ilə bağlı tələb olunan məlumatlar minenergy@minenergy.gov.az elektron ünvanı vasitəsilə təqdim edilə bilər.
Əlaqələndirici şəxs: Azərbaycan Respublikası Energetika Nazirliyinin Daxili nəzarət şöbəsinin aparıcı məsləhətçisi, İctimai şuraya seçkilərin təşkili məqsədilə yaradılmış Seçki Komissiyasının üzvü Təranə Gözəlova (+99412 598-16-53 (daxili 1013); terane.gozelova@minenergy.gov.az

The process of registering candidates for the membership of the Public Council under the Ministry of Energy continues. The process of nominating and registering candidates began on September 21, 2023 and will be completed on October 18.
It should be noted that the number of members of the Public Council set the limit of 7 people. Each civil society institution operating in the relevant field can nominate only one candidate for membership in the Public Council.
If the candidate is a member of any civil society Institute, copy of the document confirming that membership;
Information required to nominate candidates for the membership of the Public Council can be submitted via email minenergy@minenergy.gov.az .
Contact person: Tarana Gozalova, Leading Adviser of the Department of Internal Control of the Ministry of Energy of the Republic of Azerbaijan, Member of the Election Committee established for the purpose of organizing elections to the Public Council (+99412 598-16-53 (ext.1013); terane.gozelova@minenergy.gov.az).