“Greentech Summer Camp 2021” adlı təlim proqramı təşkil ediləcək
Cari ilin 7-8 iyul tarixlərində Energetika Nazirliyi ilə “Masdar” və “BP” şirkətləri arasında mövcud əməkdaşlıq çərçivəsində “Greentech Summer Camp 2021” adlı təlim proqramının keçirilməsi nəzərdə tutulur. Təlim proqramı Energetika Nazirliyi yanında Bərpa Olunan Enerji Mənbələri Dövlət Agentliyinin tabeliyindəki Qobustan Hibrid Elektrik Stansiyasında həm fiziki, həm də onlayn təşkil edilməklə hibrid formada keçiriləcəkdir. Tədbirdə bərpa olunan enerji mənbələrindən istifadə, “yaşıl enerji” texnologiyalarının tətbiqi və digər əlaqəli mövzularda beynəlxalq ekspertlərin məruzələrinin təqdim edilməsi və müzakirələrin aparılması nəzərdə tutulur.
Tədbirdə ADA Universiteti, Bakı Ali Neft Məktəbi, Azərbaycan Texniki Universiteti və Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin tələbələrinin, həmçinin bir sıra dövlət qurumlarının nümayəndələrinin iştirakı nəzərdə tutulur.
Tədbirdə onlayn iştirakı nəzərdə tutulmuş şəxslər aşağıdakı link vasitəsi ilə qeydiyyatdan keçə bilərlər: https://ceo-az.zoom.us/webinar/register/WNDLScBWJRn-LzeBpXFhDYg

The training program “Greentech Summer Camp 2021” is planned to be held within the existing cooperation between the Ministry of Energy and Masdar and BP companies on 7-8 July 2021. The training program will be organized both physically and online at the Gobustan Hybrid Power Plant under Azerbaijan Renewable Energy Agengy under the Ministry of Energy. It is planned to make presentations and to hold discussions of international experts on the use of renewable energy sources, application of “green energy” technologies and other related topics at the meeting.
The participation of students of ADA University, Baku Higher Oil School, Azerbaijan Technical University and Azerbaijan State Oil and Industry University, as well as representatives of a number of state institutions are planned at the meeting.
The persons who are supposed to participate need to click the link below to sign up for the event: https://ceo-az.zoom.us/webinar/register/WNDLScBWJRn-LzeBpXFhDYg