Dekabrın 23-də Energetika Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə “Enerji keçidi: Mütərəqqi texnologiyaların enerji sektorunun transformasiyasında rolu” mövzusunda onlayn seminar keçiriləcək.
Vebinarda Energetika Nazirliyinin mətbuat katibi Cahid Mikayılovun moderatorluğu ilə Adolfo İbanez Universitetinin dosenti Şəhriyar Nəsirov tərəfindən qlobal enerji bazarında innovativ və qabaqcıl bərpa olunan enerji texnologiyalarının rolu, texnoloji irəliləyişlər, ekoloji cəhətdən daha təmiz enerjiyə keçidin sürətləndirilməsi imkanları və digər məsələlər barədə ətraflı məlumat veriləcək, iştirakçıların mövzu ilə bağlı sualları cavablandırılacaq.
Məlumat üçün qeyd edək ki, Şəhriyar Nəsirov İspaniyanın Basque Country Universitetində İqtisadiyyat və Siyasət üzrə doktorluq dərəcəsi alıb və hazırda Çilidəki Adolfo İbanez Universitetinin Mühəndislik və elm fakültəsinin bərpa olunan enerji üzrə magistr proqramının dosenti və təsisçi-akademik direktorudur.
Onlayn seminarda iştirak etmək istəyənlər 23 dekabr tarixində saat 20:00-da Energetika Nazirliyinin “facebook” sosial şəbəkəsindəki səhifəsi vasitəsi ilə seminara qatıla bilərlər.

On 23 December, the Ministry of Energy will be held a webinar on “Energy transition: The role of advanced technologies in the transition of the energy sector”.
Associate Professor of Adolfo Ibanez University Shahriyar Nasirov will give detailed information on the role of innovative and advanced renewable energy technologies in the global energy market, technological advances, opportunities to accelerate the transition to more environmentally friendly energy and other issues, and the questions of the participants will be answered on the subject at the webinar moderated by the Press Secretary of the Ministry of Energy Jahid Mikayilov.
It should be noted that Shahriyar Nasirov has obtained a PhD degree in Economics and Politics from Basque Country University in Spain and is currently an associate professor and founder-academic director of the master in renewable energy at the Faculty of Engineering and Science of Adolfo Ibanez University in Chile.
Those wishing to participate in the webinar can join the seminar on 23 December at 20:00 on the Facebook account of the Ministry of Energy.