Seçki Komissiyasının 19 mart 2021-ci il tarixli qərarı ilə 30 mart 2021-ci il tarixində saat 11:00-dan 13:00-dək ictimai şuraya boş qalan yerlər üçün təkrar seçkilər keçiriləcəkdir.
Seçkilərdə iştirak üçün müraciət etmiş vətəndaş cəmiyyəti institutlarının təmsilçilərindən qeyd olunmuş tarixdə şəxsiyyət vəsiqəsi ilə Hökumət Evi inzibati binasının 5-ci qapısına yaxınlaşmaları və seçki günü mövcud karantin rejiminin tələblərinə ciddi riayət etmələri xahiş olunur.
Qeyd edək ki, cari ilin 18 mart tarixində Energetika Nazirliyi yanında ictimai şuraya keçirilmiş seçkilərin nəticələrinə görə, cəmi bir nəfər yetərli səs toplayıb. İctimai şuranın üzvlərinin say həddi isə yeddi nəfərdir.

Re-election to the Public Council under the Ministry of Energy
By the decision of the Election Commission dated 19 March 2021, elections will be held on 30 March 2021 from 11 a.m. to 1 p.m. for vacancies to the Public Council.
Representatives of civil society institutions, who applied for participation in the elections, can approach gate 5 of the administrative building of the Government House with their ID card, and voters are asked to strictly comply with the current quarantine requirements.
It should be noted that the results of the elections to the Public Council under the Ministry of Energy on18 March this year only one person gained enough votes. The number of members of the Public Council is seven.