Martın 18-də Energetika Nazirliyi yanında ictimai şuranın tərkibinin müəyyən olunması üçün seçkilər keçirilib. Seçkilərdən sonra Seçki Komissiyası tərəfindən səsvermənin ümumi nəticələri açıqlanıb. Seçkilərdə iştirak edənlərin yarıdan çoxunun səsini toplamış “Demokratik Cəmiyyət və Qadın Hüquqlarının Müdafiəsi” İB-nin sədri Adbullayeva Mehriban Əli qızı İctimai şuraya üzv seçilib.
Qeyd edək ki, ictimai şuraya seçilmək üçün cəmi bir nəfərin yetərli səs topladığı, ictimai şuranın üzvlərinin say həddinin isə yeddi nəfər olduğu nəzərə alınmaqla, boş qalan yerlərə təkrar seçkilər keçiriləcəkdir.
Qanunvericiliyə əsasən, boş qalan yerlər üçün təkrar seçkilərin keçirilməsi ilə bağlı Seçki Komissiyası tərəfindən üç gün müddətində qəbul ediləcək qərar barədə əlavə məlumat veriləcəkdir. Təkrar seçkilər zamanı ən çox səs toplamış namizədlər seçilmiş hesab olunurlar.

Results of elections to the Public Council under the Ministry of Energy were announced
On 18 March, elections were held to determine the composition of the Public Council under the Ministry of Energy. After the elections, the Election Commission announced the results of the voting. Chairperson of the Democratic Society and Protection of Women's Rights Public Union Abdullayeva Mehriban, who received more than half of the votes in the elections, was elected a member of the Public Council.
Considering that only one person has enough votes to be elected to the Public Council, and seven members of the Public Council, re-elections will be held in the vacancies.
According to the legislation, additional information will be provided on the decision to be taken within three days by the Election Commission on holding re-elections for vacancies. Candidates who have won the most votes during repeated elections are considered to be selected.