Energetika naziri Bolqarıstana səfər edib
Energetika Naziri Pərviz Şahbazov Bolqarıstan Respublikasının energetika naziri Aleksandr Nikolovun dəvəti ilə Bolqarıstana səfər edib. Nazir mayın 5-də paytaxt Sofiya şəhərində keçiriləcək “Cənub-Şərqi Avropada Enerji Keçidi: Enerji Təhlükəsizliyi, diversifikasiyası və yaşıl enerjiyə keçid üzrə regional əməkdaşlıq” mövzusunda təşkil olunacaq Nazirlərin Dəyirmi Masasında iştirak edəcək.
Bolqarıstan, Serbiya, Yunanıstan, Türkiyə, Şimali Makedoniya, Rumıniya və Ukraynanın nazir və nazir müavinlərinin qatılacağı tədbirin açılış mərasimində nazir Pərviz Şahbazovun çıxışı nəzərdə tutulur.
Dəyirmi masa qaz təchizatının təhlükəsizliyi, regional elektrik bazarı, yaşıl enerjiyə keçid, istehlakçıların müdafiəsi və gələcəyə baxış mövzularında panel sessiyalarla davam edəcək.

Minister of Energy paid a visit to Bulgaria
Minister of Energy Parviz Shahbazov paid a visit to Bulgaria at the invitation of Minister of Energy of the Republic of Bulgaria Alexander Nikolov. The Minister will take part at the Ministerial Round Table on “Southeastern Energy Transition: Regional Cooperation on Energy Security, Diversification and Green Transition” to be held on 5 May in Sofia.
Minister Parviz Shahbazov is expected to make a speech at the opening ceremony of the event, in which Deputy Ministers and Ministers from Bulgaria, Serbia, Greece, Turkey, North Macedonia, Romania and Ukraine will participate.
The Round Table will continue with panel sessions on gas supply security, regional electricity market, green energy transition, consumer protection and vision for the future.