“Elektrik təchizatı şəbəkələrinə qoşulma” İşçi Qrupunun növbəti iclası keçiriləcək
28 oktyabr tarixində Biznes mühiti və beynəlxalq reytinqlər üzrə Komissiyanın “Elektrik təchizatı şəbəkələrinə qoşulma” İşçi Qrupunun videokonfrans formatında iclası keçiriləcək. İclas saat 15:00-da başlayacaq.
İclasda “Elektrik təchizatı şəbəkələrinə qoşulma” İşçi Qrupunun üzvləri qismində Azərbaycan Respublikasının Energetika və İqtisadiyyat nazirlikləri, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi, Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi, “Azərişıq” ASC, “Azərenerji” ASC, “BHM Hüquq Şirkəti” MMC, “Deloitte & Touche”, “Ekvita” və “BM Morrison Partners” şirkətlərinin nümayəndələrinin iştirakı nəzərdə tutulur.
İclasda İşçi Qrupunun 2021-ci il üçün Fəaliyyət Planının müvafiq bəndlərinin icrası üzrə görülmüş işlər nəzərdən keçiriləcək, əvvəlki iclasda qərara alınmış tədbirlərin icra vəziyyəti barədə məlumat veriləcək, o cümlədən müvafiq sahədə sahibkarlıq subyektlərinin məlumatlılıq və məmnunluq səviyyəsinin daha da artırılmasına xidmət edən Kommunikasiya Strategiyasının ilkin layihəsi və qarşıda duran vəzifələr müzakirə ediləcək. Bununla yanaşı İşçi Qrupun 2022-ci il üçün Fəaliyyət Planının layihəsi barədə müzakirələrin aparılması da nəzərdə tutulur.
İşçi Qrupun iclasında iştirak etmək istəyən şəxslər, o cümlədən özəl sektorun nümayəndələri aşağıda göstərilən keçid vasitəsilə Komissiyanın internet portalının (https://azranking.az) “Rəqəmsal Təqvim” səhifəsində yaradılmış “Təklif göndər” bölməsinə daxil olaraq müvafiq təkliflərini verə bilərlər.

On October 28, the next meeting of the Working Group on connection to power supply networks of the Commission on Business Environment and International Rankings will be held in video conference format. The meeting will start at 15: 00.
Representatives of the Ministry of Energy and the Ministry of Economy of the Republic of Azerbaijan, the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, the Small and Medium Business Development Agency, Azerishig OJSC, Azerenerji OJSC, BHM Law Company LLC, Deloitte & Touche, Ekvita and BM Morrison Partners are expected to participate in the meeting.
At the meeting, the work done on the implementation of the relevant items of the Action Plan of the Working Group for 2021 will be considered, information will be given on the implementation status of the measures decided at previous meeting, as well as the initial draft of the Communication Strategy and the tasks ahead, which will serve to further increase the level of awareness and satisfaction of business entities in the relevant field, will be discussed. In addition, discussions will be held on the draft Action Plan of the Working Group for 2022.
Those wishing to participate in the Working Group meeting, including representatives of the private sector, can submit their proposals by accessing the "Send Proposal" section created on the "Digital Calendar" page of the Commission's website through the link below. (https://azranking.az)