20 dekabr 2022-ci il tarixində saat 15:00-da Biznes mühiti və beynəlxalq reytinqlər üzrə Komissiyanın “Elektrik təchizatı şəbəkələrinə qoşulma” İşçi qrupunun videokonfrans formatında iclası keçiriləcək.
İclasda Dünya Bankı Qrupunun “Əlverişli Biznes Mühiti” layihəsinin “Kommunal xidmətlərə (elektrik təchizatı şəbəkəsinə) qoşulma” indikatoru ilə bağlı 2022-2023-cü illər üzrə Yol Xəritəsində və işçi qrupunun 2022-ci il üçün Fəaliyyət Planında nəzərdə tutulan tədbirlərin cari ilin 4-cü rübü ərzində aidiyyəti üzrə icra vəziyyəti barədə məlumat veriləcək.
Bundan əlavə, elektrik təchizatı şəbəkəsinə qoşulma sahəsində aparılmış islahatlara dair sahibkarlıq subyektləri arasında 2022-ci ilin 3-cü rübündə keçirilən sorğunun nəticələri və bu sahədə təkmilləşdirmələrin aparılması üçün görüləcək işlər barədə müzakirələr aparılacaq.

The meeting of the Working Group on Connection to Power Supply Networks of the Commission on Business Environment and International Rankings through videoconference will be held on 20 December 15:00.
At the meeting, information will be provided on the relevant implementation status of the measures envisaged in the Road Map for 2022-2023 in connection with the indicator of connection to utilities (power supply network) of the World Bank Group's Business Enabling Environment (BEE) project and the Action Plan of the Working Group for 2022 in the 4th quarter of the current year.
In addition, discussions will be held on the results of the survey conducted in the 3rd quarter of 2022 between businesses on the reforms carried out in the field of connection to the power supply network and the work to be done to make improvements in this area.