Bakıda Azərbaycan-Türkiyə 1-ci Enerji Forumu keçiriləcək
21-22 dekabr tarixlərində Bakıda energetika naziri Pərviz Şahbazov və Türkiyənin energetika və təbii sərvətlər naziri Fatih Dönməzin həmsədrliyi ilə Azərbaycan-Türkiyə 1-ci Enerji Forumu keçiriləcək.
Dekabrın 21-də Enerji Forumu çərçivəsində karbohidrogen və neft-kimya, elektrik enerjisi, bərpa olunan enerji və tənzimləmə sahələri üzrə hər iki ölkənin mütəxəssislərindən ibarət işçi qrupların iclaslarının keçirilməsi və türkiyəli nümayəndə heyətinin Səngəçal Terminalına səfəri nəzərdə tutulur.
Dekabrın 22-də isə Azərbaycan-Türkiyə 1-ci Enerji Forumu keçiriləcək. Forum çərçivəsində Azərbaycan və Türkiyə arasında sənədlərin imzalanması nəzərdə tutulur.
Azərbaycan-Türkiyə 1-ci Enerji Forumu Azərbaycan ilə Türkiyə arasında iqtisadi əməkdaşlıq üzrə birgə Hökumətlərarası Komissiya çərçivəsində strateji enerji əməkdaşlığının daha çevik və nəticəyönümlü olmasını təmin etmək məqsədilə təsis edilib.

Baku to host the 1st Azerbaijan-Turkey Energy Forum
On December 21-22, Baku will host the 1st Azerbaijan-Turkey Energy Forum, co-chaired by the Minister of Energy Parviz Shahbazov and the Minister of Energy and Natural Resources of Turkey Fatih Donmez.
On December 21, as part of the Energy Forum, it is planned to hold meetings of working groups consisting of experts from both countries in the fields of hydrocarbons and petrochemicals, electricity, renewable energy and regulation, and a visit of the Turkish delegation to the Sangachal Terminal.
On December 22, the 1st Azerbaijan-Turkey Energy Forum will be held. It is planned to sign documents between Azerbaijan and Turkey within the Forum.
The 1st Azerbaijan-Turkey Energy Forum was established in order to ensure more rapid and effective strategic energy cooperation within the Joint Intergovernmental Commission on Economic Cooperation between Azerbaijan and Turkey.