Azərbaycan-Qazaxıstan ticarət-iqtisadi əməkdaşlıq üzrə Birgə Hökumətlərarası Komissiyanın 17-ci iclası keçiriləcək
Sentyabrın 9-da Bakıda Azərbaycan Respublikası və Qazaxıstan Respublikası arasında ticarət-iqtisadi əməkdaşlıq üzrə Birgə Hökumətlərarası Komissiyanın 17-ci iclası keçiriləcək. İclasda Hökumətlərarası Komissiyanın həmsədrləri, Azərbaycanın energetika naziri Pərviz Şahbazovun və Qazaxıstanın ticarət və inteqrasiya naziri Baxıt Sultanovun başçılıq etdikləri nümayəndə heyətləri iştirak edəcək.
Hökumətlərarası Komissiyanın 2019-cu il oktyabrın 9-da Bakıda keçirilmiş 16-cı iclasından ötən dövr ərzində ticarət-iqtisadi, energetika, nəqliyyat, logistika, sənaye və informasiya-kommunikasiya texnologiyaları, kənd təsərrüfatı və qida təhlükəsizliyi sahələrində ikitərəfli əlaqələrin vəziyyəti ilə bağlı görülmüş işlər nəzərdən keçiriləcək, gələcək əməkdaşlığın genişləndirilməsi ilə bağlı növbəti addımlar müzakirə ediləcək.
Tədbirin sonunda Birgə Hökumətlərarası Komissiyasının 17-ci iclasının yekunlarına dair Protokolun imzalanması nəzərdə tutulur.

The 17th meeting of the Joint Intergovernmental Commission on trade and economic cooperation between Azerbaijan and Kazakhstan will be held
The 17th meeting of the Joint Intergovernmental Commission on trade and economic cooperation between the Republic of Azerbaijan and the Republic of Kazakhstan will be held on 9 September. The delegation headed by co-chairs of the Intergovernmental Commission, Minister of Energy of Azerbaijan Parviz Shahbazov and Minister of Trade and Integration of Kazakhstan Bakhyt Sultanov will attend the meeting.
The activities implemented on the status of bilateral relations in the fields of trade, economic, energy, transport, logistics, industrial and information and communication technologies, agriculture and food security since the 16th session of the Intergovernmental Commission held in Baku in 9 October 2019 will be reviewed and further steps will be discussed to expand future cooperation.
At the end of the event, it is planned to sign a protocol on the outcomes of the 17th session of the Joint Intergovernmental Commission.